KARANTÉNA: JAK NA PRODEJ NEMOVITOSTI ZA SOUČASNÉ SITUACE?

By 19. 3. 2020 Květen 7th, 2020 Byty, Domy, Nemovitosti, Prodej
pocitac a mobil realitniho maklere

S ohledem na přibývající dotazy bych Vám chtěl přiblížit současnou situaci na trhu s nemovitostmi. Po oznámení karantény není pro občany ČR možné řešit prodej nemovitosti, provádět prohlídky a věci s tím spojené. Někdo ale nemovitost přesto prodat potřebuje. Jak na to? Je třeba si včas uvědomit, že zdraví je na prvním místě. Proto všechny potřebné náležitosti prodeje nyní řeším online. Situace je taková, jaká je, ale buďte v klidu, vše za Vás zařídím. Sepsal jsem nejčastější otázky klientů.

 

Je vůbec možné za současné situace prodat nemovitost?

Ano, ale s výraznými omezeními, které se musí respektovat. Realitní život se nezastavil, je však potřeba hledat cesty, jak neporušovat nařízení vlády a snižovat riziko šíření nákazy.

Jak bude probíhat naše první setkání?

Nemusíme se potkat osobně, jednání můžeme vést online. Celý proces přizpůsobíme vaším přáním a potřebám. Schůzky teď řeším po telefonu, příp. video hovorem pomocí mobilních aplikací nebo přes Skype.

Jak budete provádět prohlídky?

Osobní prohlídky jsou v současné chvíli zakázané. Úplně jiný rozměr tak dostává prezentace, kterou připravuji pro každý obchod. Ať už se jedná o video prohlídku, letecké záběry okolí z dronu a hlavně virtuální prohlídku. Kupující se projde po jednotlivých pokojích, nasaje atmosféru, obhlédne sousedství a jasně ukáže přednosti daného prostoru. A to vše online, bez osobní návštěvy, z pohodlí domova a bez rizika ani jedné ze zúčastněných stran.

Jak úspěšně dokončit celý obchod?

Zařídím vypracování kompletní smluvní dokumentace, včetně kupní smlouvy, návrhu na vklad, smlouvy o advokátní úschově, jednání s úřady atd. Finální verze si odsouhlasíme po e-mailu. Všechny úřady a advokátní kanceláře fungují s výrazným omezením, především online a po telefonu. Všechny zmíněné věci pro Vás zařídím.

Pokud si za současné situace nevíte rady s prodejem nemovitosti, tak mi klidně zavolejte a společně najdeme nejlepší řešení. Celou věc můžeme řešit po telefonu nebo pomocí online nástrojů, abyste byli maximálně chráněni. Tímto způsobem jsem řešil už mnoho obchodů a proto mě neváhejte kontaktovat.

 

Martin Slavík | Realitní specialista

Uvažujete o prodeji
nemovitosti a nechcete
na to být sami?

realitní makléř Martin Slavík

8 let   prodávám nemovitosti

400+  jsem jich zobchodoval

Martin Slavík | 604 505 514 | martin.slavik@hmct.cz

Ukončení popup