Díky těmto nástrojům prodávám svým klientům nemovitosti za vyšší cenu, než původně čekali.

Home Staging

Home Staging je příprava nemovitosti k prodeji, aby vynikla nad konkurencí na realitním trhu, prodala se rychle a za maximální možnou částku. Cílem je, aby se nemovitost jevila co nejatraktivněji pro co největší počet potenciálních zájemců. Pokud chceme prodat za maximum a v co nejkratším možném čase, tak si realizaci bez této služby nedovedu představit.

Prodej bytu v Hlinsku pred upravou
Prodej bytu Hlinsko po uprave
Prodej bytu v Hlinsku pred upravou
Prodej bytu v Hlinsku pred upravou
Prodej bytu Hlinsko po uprave
Prodej bytu Hlinsko po uprave

Videoprohlídka

Profesionální video je již nedílnou součástí každého mého obchodu. Inzerát s videem má daleko vyšší návštěvnost, až o 400%! Pomocí videa cíleně oslovím tisíce zájemců z okolí nemovitosti na sociálních sítích. Slouží také k rychlejšímu a efektivnějšímu prodeji nemovitosti.

Bytová jednotka | Praha

Chata u Sečské přehrady

Rodinný dům | Kameničky

Virtuální prohlídka

Pomocí virtuální reality si může zájemce projít nemovitost z pohodlí domova ve velmi vysoké kvalitě, jako by byl přímo na místě. Změří si jednotlivé místnosti, výšku stropu a spočítá případné rekonstrukce. Díky této službě jsem prodal nemovitost zájemci, který bydlel 200 kilometrů daleko, jen z fotografií si neuměl celý prostor představit a na prohlídku by se tak vůbec nedostavil!

Profesionální fotografie a záběry z dronu

Nesmí se podcenit žádná část prezentace. Poutavé fotografie jsou základním stavebním kamenem celého prodeje. Na základě fotografií se zájemce rozhoduje, jestli si domluví prohlídku. Musí ho zaujmout na první pohled a hlavně se odlišit od tuctových inzerátů.

Vizualizace

Zájemci si často nedovedou představit, jak by mohla nemovitost vypadat po rekonstrukci, a mnohdy to může být i hlavní důvod, proč nakonec od koupi ustoupí. Snažíme se ukázat plný potenciál nemovitosti a díky tomu prodat rychleji a lépe. Vizualizace se používá také pro prázdné nemovitosti po rekonstrukci nebo rozestavěné rodinné domy.

Jaký postup prodeje můžete očekávat

Rozhodl jsem se Vám přiblížit moji práci a to, co ode mě můžete očekávat. Do každé nové nemovitosti na prodej investuji spoustu svého času a peněz, abysme dosáhli co nejlepšího možného výsledku a vy jste byli maximálně spokojeni a chráněni. Pojďme se podívat na celý proces prodeje, který se mi dlouhodobě osvědčil a skvěle funguje.

1) Úvodní schůzka

Můžeme se sejít v mé kanceláři, ve Vaší oblíbené kavárně nebo přímo na prodávané nemovitosti. Na základě Vašich představ a požadavků stanovíme reálnou tržní cenu a společně navrhneme postup prodeje.

2) Podpis dohody o nabízení nemovitosti

Součástí této dohody budu já, jako zastupující realitní makléř, dále nemovitost, která se prodává, její cena, provize a do kdy je dohoda platná. Největší přidanou hodnotu má dohoda v tom, že se zavazuji zařídit všechny povinné náležitosti, abyste byli maximálně chráněni.

3) Příprava nemovitosti

U nemovitostí po rekonstrukci často stačí poklidit a může se začít prezentovat. Nemovitosti, které jsou v původním stavu určeném k rekonstrukci dělám tzv. „Home Staging“. Vystěhuji starý nábytek, vymaluji, uklidím a nechám nemovitost vybavit vlastním nábytkem, který si pak zájemci mohou odkoupit. Nemovitost představíme v úplně jiném světle a oslovíme daleko více zájemců. Zajišťuji také veškeré potřebné dokumenty, které budeme k prodeji potřebovat, ať už na stavebním úřadě nebo u jiných institucí.

4) Vytvoření poutavé prezentace

Základem úspěšného prodeje je prezentace, která zaujme na první pohled. Je velmi důležité se odlišit od ostatních tuctových inzerátů, kterých je na realitních serverech velké množství. Na každé své zakázce tvořím video prohlídku, která mi velmi pomáhá v oslovení několika tisíců zájemců v okolí prodávané nemovitosti na sociálních sítích. Nedílnou součástí je i virtuální prohlídka, kde si může zájemce projít nemovitost z pohodlí domova, změřit jednotlivé místnosti, výšku stropu atd. Díky této službě jsem prodal nemovitost zájemci, který bydlel 200 kilometrů daleko a jen z fotografií si neuměl celý prostor představit a na prohlídku by se vůbec nedostavil. Samozřejmostí jsou profesionální fotografie a záběry dronu z okolí. Inzerát musí vyniknout.

5) Zpracování nabídky

Pro každou video prohlídku se zpracuje scénář, hudba, titulky a stříhají se záběry. Virtuální prohlídka se také doplňuje o další údaje o nemovitosti. Zpracování záběrů je časově velmi náročné, ale výsledek stojí za to a má obrovský vliv na celý prodej.

6) Export nabídky

Po společném odsouhlasení všech důležitých věcí exportuji nabídku na všechny nejvyhledávanější realitní servery. Inzerát se „topuje“, aby se stále držel na předních místech a byl zájemcům co nejvíce na očích.

7) Odeslání nabídky poptávajícím klientům z e-mailové databáze

Velmi důležitá část mé práce. Nabídku zasílám všem mým klientům, ať už těm, na které se nedostalo při minulých prodejích, tak klientům, kteří mě oslovili s pomocí najít ideální nemovitost. Často se stalo, že jsem našel kupce právě z této databáze, ve které je přes 700 zájemců.

8) Příprava na cílené marketingové kampaně

Přidat inzerát na realitní portály a čekat… Takhle ne, dnes to nestačí. Mám připravený osvědčený postup, který skvěle funguje. Připravuji několik reklamních příspěvků, které osloví celou lokalitu. Facebook, Google, Seznam. To jsou 3 servery, na které se zaměřuji. Vše po důkladné analýze klíčových slov. Mám tak jistotu, že pokud někdo v okolí shání podobnou nemovitost, tak si ho najdeme.

9) Lokální prezentace v okolí

Po vzájemné dohodě mohu realizovat roznos letáků a inzerci v novinách. Na nemovitost umístím také banner s informací, že je nemovitost na prodej. Nepodceňuji žádnou část propagace, třeba si najdeme zájemce právě z řad náhodných kolemjdoucích.

10) Organizace prohlídek

Většinou mám od nemovitosti klíče a vždy informuji majitele o tom, kdy se budu v nemovitosti pohybovat. Po prohlídkách Vám zavolám, jak vše vypadalo a jaká byla zpětná vazba zájemců.

11) Podpis rezervační dohody

Máme kupce! Sepisujeme rezervační dohodu, zájemce skládá zálohu a během domluvené lhůty si řeší financování. Důležité je, že dohoda je závazná, takže Vás nikdo nebude zdržovat, pokud to nemyslí vážně.

12) Příprava smluvních podkladů naším právním oddělením

Na katastru nemovitostí vyzvednu všechny potřebné dokumenty, nabývací tituly, list vlastnictví a případně další podklady, které budou potřeba. Zadám požadavek na vypracování kupní smlouvy, která bude přímo šitá na míru Vaší nemovitosti a bude sepsána tak, abyste byli maximálně chráněni.

13) Zajištění advokátní úschovy

Zařídím také vypracování smlouvy o advokátní úschově u renomované advokátní kanceláře, kde spolupracuji s odborníky na realitní právo. Tuto část obchodu považuji za vůbec nejdůležitější. Na každý případ je zvláštní účet, peníze jsou ze zákona pojištěny.

14) Objednání průkazu energetické náročnosti budovy (PENB)

Spolupracuji s několika společnostmi, které vypracování štítku řeší, aby byly splněny všechny zákonné náležitosti. Na majitele nemovitostí začínají chodit kontroly a po nesplnění povinností Vám hrozí pokuta až 100.000,- Kč. PENB se musí předat nejpozději k podpisu kupní smlouvy, ideálně však už při začátku inzerce.

15) Podpis smluv

Všechny smlouvy důkladně probereme a vysvětlíme. Samotný podpis smluv řeším přímo v advokátní kanceláři. Pan advokát ještě jednou vše vysvětlí, ověří podpisy a vy se seznámíte s osobou, která Vám bude uschovávat prostředky během přepisu na katastru nemovitostí.

16) Podání smluv na katastr nemovitostí

Po podpisu smluv čekáme na přijetí celé kupní ceny. O připsání bude všechny zúčastněné strany informovat advokát, součástí přílohy bude i výpis z účtu. Poté vezu kupní smlouvy na katastr, kde uhradím kolek za podání.

17) Konec lhůty - uvolnění peněz z advokátní úschovy

Po podání smluv nám běží zákonná lhůta 20 dní, kdy katastr nemůže nemovitost přepsat na nového majitele. Vše hlídám a po provedení zápisu zajistím aktuální list vlastnictví, který předám advokátní kanceláři, a ta uvolňuje peníze na předem domluvený účet.

18) Předání nemovitosti

Po přepisu na katastru řešíme předání klíčů a veškerých náležitostí s tím spojených. Opíšeme stavy měřičů energií do předávacího protokolu.

19) Přepis energií

Často se jedná o nejhorší část celého obchodu, který stojí spoustu nervů. Ukončení smlouvy za Vás mohu zařídit na základě plné moci a vy budete mít vše bez starostí.

20) Odhlášení nemovitosti na Finančním úřadě

Závěrečný krok. Musíte dát na vědomí finančnímu úřadu, že jste prodali nemovitost, abyste už dál neplatili daň z nemovitosti.

Chcete také podobnou prezentaci na svojí nemovitost a prodat za maximum?

Kontaktujte mě