JAK PRODAT NEMOVITOST ZA MAXIMUM

By 9. 9. 2019 Květen 7th, 2020 Nemovitosti
Fotak realitniho maklere

Základem úspěšného prodeje za maximální prodejní cenu je profesionálně zpracovaná nabídka, která bude zájemce přitahovat jako magnet, dále také promyšlená strategie prodeje od začátku až do samého konce.

Prvním krokem je stanovení správné tržní ceny. Dlouholeté zkušenosti, prodané nemovitosti v dané lokalitě a cenové mapy, které čerpají z databáze katastru nemovitostí, to všechno jsou nástroje, které využívám k co nejpřesnějšímu stanovení ceny nemovitosti. Největší chybou je stanovení ceny podle aktuální nabídky na internetu. Velké množství nabídek je cenově nadhodnocených, prodej se řeší velmi dlouhou dobu a ve finále se zrealizuje za mnohem nižší cenu. Nyní máme stanovenou reálnou cenu nabízené nemovitosti a začínáme řešit přípravu k prodeji.

Začíná to úklidem nemovitosti, přesunem nábytku, vymalováním, použití dekorací a mnoho dalšího. Cílem je hotelový efekt a nemovitost v nejlepším možném světle. Teprve poté přichází na řadu profesionální fotograf a kameraman, kteří zpracují poutavou prezentaci. Profesionální fotografie, videoprohlídka, virtuální prohlídka a nesmějí chybět ani záběry okolí z dronu. Prezentace musí na první pohled zaujmout, musí se odlišit od ostatních tuctových inzerátů. Pokud budou u inzerátu všechny tyto prodejní nástroje, nemovitost bude prezentována v tom nejlepším možném světle = velký zájem = prodej za maximum.

Po zpracování nabídky zajistím inzerci nemovitosti na nejvyhledávanějších serverech a také cílenou reklamu na sociálních sítích, dále také oslovím poptávající klienty z mé databáze, nechám roznést letáky v okolí nemovitosti, zajistím prodejní plachty, apod. Cílem je oslovit co možná největší počet zájemců. Snažím se domluvit prohlídky ve stejný den, ideálně po 30 minutách, tak aby se zájemci potkávali ve dveřích.

Na základě zkušeností už vím, že každý zájemce chce slevu, jen co přejde práh nemovitosti. Vyjednávání se zájemci je dalším důležitým aspektem, jak dosáhnout maximální ceny. Samozřejmostí je právní servis, který zajistí hladký průběh prodeje až do úspěšného konce. Spolupracuji s právníkem, který je nejvyhledávanějším odborníkem na realitní právo v okolí.

Úschova kupní ceny u advokáta, kde budou peníze v bezpečí během průběhu celého obchodu a vyplatí se po dodání všech dokumentů. Důležité je také dát pozor na povinné věci ze zákona. Například vypracování PENB, kde za nepředání při podpisu kupní smlouvy hrozí prodávajícímu vysoká pokuta. Samozřejmě existují výjimky, kdy energetický štítek být nemusí.

Chcete také prodat za maximální možnou cenu? Zavolejte mi.

Martin Slavík | realitní makléř

 

Martin Slavík | Realitní specialista

Uvažujete o prodeji
nemovitosti a nechcete
na to být sami?

realitní makléř Martin Slavík

8 let   prodávám nemovitosti

400+  jsem jich zobchodoval

Martin Slavík | 604 505 514 | martin.slavik@hmct.cz

Ukončení popup